Pro novináře
Sem vložte podnadpis

Tisková zpráva 2019

TISKOVÁ ZPRÁVA

      Jak často máte možnost vidět několik stovek plyšových medvídků pohromadě? Nebo si vyzkoušet "na vlastní ruce", jak se vyrábějí? Pokud jste právě teď zajásali, neváhejte a přijďte v neděli 5. května 2019 do kina Dlabačov v Praze 6, kde se koná již třetí ročník prvního českého mezinárodního medvědího výstavního veletrhu MEDVĚDÁRIUM 2019.

      "Festival se v rámci třetího ročníku přejmenoval. Původní název "PRAGUE TEDDY" nám totiž jedna organizace zkopírovala a rozhodla se pod ním dělat svou výstavu. Protože s nimi nechceme být spojováni, rozhodli jsme se název nahradit českým ekvivalentem MEDVĚDÁRIUM 2019, který zároveň ukazuje na tvůrce festivalu, jímž je právě Medvědárium Praha." vysvětluje hlavní pořadatelka Lucie Němcová.

      A co na festivalu najdete? Na své si přijde každý milovník nejoblíbenější chlupaté hračky. 

      Hlavním "tahákem" budou bezesporu především řemeslné stánky českých a zahraničních tvůrců a jejich originální umělečtí medvídci z různých materiálů - mohéru, plyše, kůže nebo dřeva. V dalších stáncích si návštěvníci mohou zakoupit materiály na jejich tvoření. Kromě medvídků nabídnou další výrobci také pochutiny (nejen) pro medvídky - med, čokoládu či marmeládu. Stánek pořadatele Medvědária Praha zase nabídne medvídky s příběhem a představí služby ojedinělé medvědí nemocnice. 

      Pro malé návštěvníky a jejich rodiny je připravený oblíbený doplňkový program - soutěže, odpolední promítání filmové medvědí pohádky, výstavu historických medvídků ze sbírek Medvědária Praha a výstavní panely s popisem 117 leté historie plyšových medvídků. Na dalších panelech se návštěvníci dozví, jak se medvídek šije - to si ostatně mohou vyzkoušet "na vlastní ruce" ve výtvarných dílnách u jednotlivých stánků.

      Jako každoročně jsou připravené také oblíbené soutěže pro vystavovatele - "O nejhezčího medvídka výstavy" a návštěvníci hlasují a soutěží o ceny v anketě "O nejhezčí stánek výstavy".

      Návštěvníci mohou rovněž přinést vyřazené medvídky a odevzdat je do záchranného Teddy - boxu.

      "Navazujeme na předchozí dva úspěšné ročníky medvědího festivalu, které se konali v Praze - Dubči," uvedla Lucie Němcová, pořadatelka výstavy. "Tentokrát jsme se rozhodli posunout festival blíže do centra Prahy a nalákat tak i ty návštěvníky, pro které to předtím bylo moc daleko." dodala ještě s úsměvem Lucie Němcová.

      Bližší informace o výstavě lze najít na internetových stránkách: www.medvedariumpraha.cz, www.prague-teddy.webnode.cz nebo na FB stránce Medvědárium Praha.

      Pro více informací volejte Lucii Němcovou na tel.: 604 514 213 nebo se obraťte na e-mail: medvedariumpraha@seznam.cz


Souhrnné informace:

Třetí ročník prvního českého medvědího výstavního veletrhu MEDVĚDÁRIUM 2018 (původní název - PRAGUE TEDDY)

Koná se: v neděli 5. května 2019 od 10,00 do 18,00

Kde: v prostorách kina Dlabačov, Praha 6.

Vstupné:

  • dospělí: 100,- Kč
  • děti, senioři, studenti: 50,- Kč
  • rodinné vstupné (2 dospělí, 2 děti): 250,- Kč
  • pro předem akreditované novináře vstup zdarma

Doprava: